HİKAYEMİZ ANADOLU

Anadolu Öğrenci Birliği olarak Gaziantep’te düzenlediğimiz “Hikâyemiz Anadolu” başlıklı Türkiye Buluşması iki günlük yoğun programın ardından sona erdi.

26-28 Ağustos 2019 tarihlerinde Bülbülzade Vakfı ev sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleştirilen buluşmada, Anadolu Öğrenci Birliği 2017-2019 dönemi genel başkanı Mesud Çaça’nın görevini yeni dönem başkanı Muhammed Fatih Eren’e devretmesi, Mesud Çaça, Muhammed Fatih Eren ve Gaziantep Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Ali Gür’ün selamlama konuşmaları ile başlayan program, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in “Gençken Yapılacaklar” konulu hasbihali, “İslamcılık ve Türkiye’deki Serüveni” konulu eğitim-atölye çalışmaları ve yeni dönemde yapılacakların kararlaştırıldığı öğrenci meclisi toplantısı ile ilk gününü tamamladı.

Programın ikinci günü, “Anadolu Platformu Fikriyatı ve Yapılanma Modeli” konulu eğitim-atölye çalışmaları ile başladı. Akabinde, farklı illerden 6 öğrencinin gerçekleştirdiği ‘İyi Örnek Sunumları’ ile program devam etti. İlk olarak Hanne Betül Ateş ‘Gönülçelen Sevgi Projesi’ kapsamında yapılanları anlatarak başlanan sunumlarda, İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yetim çocuklara yönelik oyun ve eğitim odaklı bir müfredat ile ailelere ve çocuklara nasıl yardımcı olduklarından bahsetti. Ardından, Abdullah Gündüz İSAR Öğrenci Topluluğu’nun İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği kültür, sosyal dayanışma ve eğitim faaliyetlerinden bahsetti. Sonraki sunumda Zeynep Aksu, “Çare’Sizsiniz Projesi” ile Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin yetim çocuklara yönelik sanat, değerler eğitimi, sportif faaliyetler yaptıklarını anlattı. Dördüncü sunum olarak Ali Yalçın, Gaziantep Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından Arapça, İngilizce ve Türkçe olarak çıkarılmakta olan Hemhal Dergisi serüvenini anlattı. Sonrasında Hacer Akkuş, Konya’daki üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu yetim çocuklara yönelik maddi-manevi destek projesinden bahsetti. Son sunumda Hakan Yakut, “Kardeşliğe Bir El Uzat Projesi” ile İstanbul’daki üniversite öğrencilerinin Van’daki dezavantajlı öğrencilere nasıl destek olduklarını anlattı.

Sunumların ardından Anadolu Öğrenci Birliği tanıtım sinevizyonumuz gösterildi ve akabinde Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu başkanı Zekeriya Şengöz ile hasbihal gerçekleştirildi.

Hasbihalin sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile iki günlük programımız sona erdi.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar