‘Şehrin Sakinleri’ Başlıyor

İstanbul Kitap Kahve, Fatih Semtinin bin bir türlü halini mensubu, meşhuru ve mükâşifinden dinliyor. İlk Etkinliğinde, şehrin sakinleri ile zamanı, mekana bağlayıp, hafızasını kayda geçiriyor.

Mayıs 2019’da Anadolu Platformu’nun Fatih ilçesinde açtığı İstanbul Kitap Kahve fikri, kültürel ve sanatsal çalışmalarda bulunup; yine bu alanlarda yapılan yerel, ulusal ve uluslararası çalışmaları takip ederek faaliyetlerini geliştirmeyi önemseyen bir yaklaşımla şehrin insanlarını bir araya getirebilecek içeriklere ev sahipliği yapmayı amaçlamaktadır.

İlk etkinliğinde, İstanbul Kitap Kahve’de şehrin sakinleri ile zamanı mekana bağlayıp, hafızasını kayda geçiriyor. Fatih semtinin bin bir türlü halini mensubu, meşhuru ve mükâşifinden dinliyor.

İstanbul Kitap Kahve Kültür Etkinlikleri bünyesinde gerçekleştirilecek olan bu söyleşi dizisi ile; Fatih semtinin tüm yerlilerinin (esnaflar, imamlar, sahaflar, sanatçılar ve tarihi mekanlar) dinlenmesi ve tanınması amaçlanmıştır. Bu dizinin ilk ayağı olan semtin yerlileri ile yapılacak söyleşinin ikinci ayağını; semtin tarihini, sosyolojisini, arkeolojik çalışmalarını ve mimarisini konuşacağımız uzman kişiler ile yapılacak söyleşiler oluşturacaktır.

Her hafta perşembe günü gerçekleşecek etkinlikler dizinde, ilk dinleti olan Şehrin Sakinleri; 45 yıldır Eminönü’nde baharatçılık yapan Erdoğan Topçu’yu konuk alıyor.

Erdoğan Topçu’dan Eminönü’nün, dünden bugüne hallerini, burada geçen çocukluğunu ve gençliğini dinleniyor.

İstanbul Kitap Kahve, 3 Ekim Perşembe saat 19.00’da şehrin tüm sakinlerini bekliyor….

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar