İstanbul Bölge Kampımızı Gerçekleştirdik

İstanbul Bölge Kampımızı 22-23 Şubat’ta Yalova Armutlu’da gerçekleştirdik. Zaman ve Mekan Bize Emanet üst başlıklı kampımız, aralarında uluslararası öğrencilerin de olduğu 360 öğrenci katıldı.

İstanbul Bölge Kampımızı 22-23 Şubat’ta Yalova Armutlu’da gerçekleştirdik. Zaman ve Mekan Bize Emanet üst başlıklı kampımız, aralarında uluslararası öğrencilerin de olduğu 360 öğrenci katıldı.

Programımız selamlama konuşmalarını İstanbul İl Başkan Yardımcısı Abdullah Gündüz, Yönetim Kurulu Üyesi Rüveyda Bostancı, İstanbul Bölge Başkanımız Melih Tayyip Aksüt ve Genel Başkanımız Muhammed Fatih Eren yaptı.

Genel Başkanımız Muhammed Fatih Eren konuşmasında “Arzın imarı gibi büyük bir sorumluluğu sırtlanmaya çalışan bireyler olarak, küresel ısınmayı, geri dönüşüm problemlerini, kaynakların kullanımı ve korunmasını, su tüketimini, çevre kirliliğini daha çok konuşabilmeli ve projeler geliştirmeliyiz” dedi.

Kardeşlik Sofrası Proje Tanıtımı sonrası “Bireysel Muhasebe ve Sorumluluklarımız” başlıklı 1. Oturumda; Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Dinç, Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz, Elif Sena Işık ve Şeyma Eser sunumlarını gerçekleştirdi.

Anadolu Platformu İstişare Kurulun Başkanı Zekeriya Şengöz konuşmasında zaaf kavramına dikkat çekti. “Okumada doyuma ulaşma, yeterlilik psikolojisi gibi hususlar ne yazık ki zaaflarımızı aşabilmedeki çabalarımızda ayaklarımıza vurulan bir pranga gibi dolaşmaktadır. Ali Şeriati, zaafları aşmayı zindanlarımızı aşmak diye tanımlar. Bu zindanlar bazen nefsimiz, bazen de para, pul, mevki ve makam tutsaklığımızdır.” dedi ve ahlak kavramını şu sözleriyle vurguladı: “Bir şeyleri güncellememiz gerekir. O da nedir diye soracak olursanız; ahlakı güncele taşımalıyız. Yaptığımız eylemlere ahlakilik kazandırmalıyız”.

Programın son günü yapılan 2. Oturumun Üst Başlığı “İnsani Değerlerimiz ve Duruşumuz”du. Doç. Dr. Lütfi Sunar, “Birlikte Var Olmanın Kültürü ve Ahlak” sunumunu gerçekleştirdi.

Asr Suresi bağlamında zaman ve mekanın konuşulduğu 2. Oturumun ardından Yazar Razmazan Kayan, Abdullah Yıldız ve Muhammed Emin Yıldırım hasbihal gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından “Proje Tanıtımları yapıldı.”

Kampımız sonuç bildirgesinin okunması ve hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 …

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar