Yeryüzü Gençlik Turgay Aldemir’i Konuk Etti

Yeryüzü Gençlik Uluslararası Öğrenciler, telekonferans yöntemiyle Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ile Kardeşlik Hukukumuz üzerine söyleşi gerçekleştirdi.

Telekonferans’ta konuşan Aldemir Amerika’da yaşanan olayları işaret ederek “Geçenlerde Floyd isimli bir siyahi kardeşimiz Minnesota’da göz göre göre boğularak katledildi. İnsanlık ve vicdan susmadı. İnsanlar ayağa kalktı. Haklarını savunmaya başladılar.” Dedi. Demokrasi vaadiyle işgalci devlet politikası güttüğünü dile getiren Turgay Aldemir Amerikan askerlerinin halkına zulmettiğini ifade etti.

Ülkeler arası sınırların ortadan kalktığına dikkat çeken Aldemir, “bugün dünyanın her yeriyle iletişim halindeyiz. İnsanlarla konuşabilen her zaman bir adım önde olacaktır. Bugün minimum 3 vasat 5 dile sahip olmamız gerekmektedir. Bununla beraber kendi mesleğimizin yanında ileride fırsatlar doğurabilecek yan dal bir meslek edinmemiz lazım.  Eğitimimizi bir adım öteye taşıyıp yüksek lisans doktora yapmamız gerekli tabi tüm bunların yanında alanında söz sahibi, yetkin kişilerin tecrübelerinden faydalanıp onların yanında mesleğin inceliklerine vakıf olmamız lazımdır.” Dedi.

Pandemi sürecini insanlığın dönüşü olarak değerlendiren Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, “Önümüzdeki yıllarda gıdada, giyimde, geri dönüşümde doğal olan ileride olacak. İnsanlar artık doğal olanı istiyor. Enerji sektöründe de ha keza kim üretim ve transfer koridorunda bulunursa söz sahibi olacak.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili yazılar